Godkjente leger og psykologer

Leger og psykologer i listen kan gjennomføre medisinske eller yrkespsykologiske undersøkelser av førere på det nasjonale jernbanenettet.

Er du lege eller psykolog?

Se informasjon om godkjenninger og regelverk. lege-ikon.svg

Førere kan selv velge en lege eller psykolog fra listen til å gjennomføre nødvendige undersøkelser for å oppfylle kravene til å ha førerbevis. 

Godkjente leger

Godkjente leger kan gjennomføre følgende undersøkelser:

Aglen, Henry Avonova 55 20 75 80  
Alterhaug, Marte Avonova 94 82 05 21 Mo i Rana 
Andersen, Karl-Børre Narvik bedriftshelsetjeneste 76 96 90 96 Narvik 
Antic, Ruza Avonova 99 45 83 37 Lillestrøm 
Aslam, Saqib Avonova saqib.aslam@avonova.no Sandnes
Baig, Varda Zahoor  Avonova 40 00 17 09 Lillestrøm 
Bartos, Helle Marie Wæraas Agenda HMS 74 07 38 60
helle.marie@agendahms.no
Trondheim
Berger, Cathrine Avonova 40 00 16 01 Trondheim 
Berset, Trond Avonova 23 11 58 50 Oslo 
Blum, Peter Unicare Helse Oslo

91 69 75 65 /
23 29 21 00

Oslo 
Boberg, Marianne Muri Avonova 23 11 58 50 Oslo 
Brakestad, Per Hoven Avonova 94 82 03 16
per.brakestad@gmail.com
Porsgrunn
Dahl-Paulsen, Anne-Karen Avonova 55 20 75 80 Bergen 
Daae, Kristine Avonova 90 62 97 02 Troms, Finnmark
Eikene, Cecilie Blakstad Frisk HMS 40 28 11 21  
Ekren, Sindre Avonova 55 20 75 80 Bergen 
Elle, Sigbjørn Falck Norge AS 93 07 33 13
sigbjorn.elle@falck.com
Elverum
Ellingsen, Elise Strand Vy Bedriftshelsetjenesten 23 62 10 00  
Ersland, Astrid Avonova 55 20 75 80 Bergen 
Fajic, Seudina Falck Norge AS 930 73 313
seudina.fajic@falck.com
Elverum
Fiskå, Jakob Seth Falck Norge AS 97 58 40 77
jakob.s.fiska@falck.com
Oslo,
Drammen,
Kongsberg 
Fjeldstad, Silje Avonova 23 11 58 50 Oslo 
Fløisbonn, Katrine Glåmdal HMS 99 42 92 71 Kongsvinger 
Forsberg, Tomas Trygg1 / Ant HMS & Bedriftshelse AS 40 00 90 30 Levanger 
Furnes, Bjørnar Salis 40 00 44 30 Lillesand 
Gilberg, Kristel Avonova 40 20 04 04 Rygge 
Glimsdal, Tormod Falck Norge AS

97 40 99 10
tormod.glimsdal@falck.com

 
Goverud-Holm, Hedda Avonova 40 00 17 59 Kongsberg 
Gradeva, Gerdana Helse & Sikkerhet Mo i Rana   Mo i Rana 
Grindstad, Thea Avonova 40 00 17 59 Kongsberg
Grivi, Ane-Cecilie Falck Norge AS 91 11 05 61
anececilie.grivi@falck.com
 
Gudmundsdottir, Katla Thøll Falck Norge AS 97 40 99 10
katla.gudmundsdottir@falck.com
Sandnes
Gulati, Sahil Avonova 92 06 48 05 Bergen 
Hanssen, Turi Avonova 92 82 34 74
turihanssen@gmail.com
 
Haug, Anne Avonova 46 54 77 29 Bodø,
Fauske 
Heimberg, Rolf  Vy Bedriftshelsetjenesten 23 62 10 00  Oslo 
Henriksen, Tone Kolås Vy Bedriftshelsetjenesten 93 45 20 33 Oslo 
Hermandrud, Anna Falck Norge AS 97 40 99 10
anna.hermandrud@falck.com
Trondheim 
Hilland, Rebecca Avonova 55 20 75 80
rebecca.hilland@avonova.no
Bergen
Hjelle, Kjersti Dr. Dropin BHT 90 84 47 04
kjersti.hjelle@drdropin.no
Oslo 
Holtet, Heidi Eliassen Narvik bedriftshelsetjeneste 76 96 90 90 Narvik 
Hultstedt, Thomas  Lege Thomas Hultstedt  95 43 27 23   Narvik
Iversen, Anette  Falck Norge AS  22 70 38 38
Anette.Iversen@falck.com 
Oslo
Jonassen, Rune Falck Norge AS 97 40 99 10
kundesenter.norge@falck.com
Oslo
Juul, Roar Falck Norge AS

92 81 02 46
roar.juul@falck.com

Trondheim
Karlsen, Anne Gyro Avonova 90 08 60 41
annegyro.karlsen@avonova.no
Fredrikstad
Kaur, Diljar Avonova 48 20 07 88 Drammen 
Kersten, Birgitta  Avonova 94 13 49 22  
Klemetsen, Trond Avonova 48 15 97 79 Arendal,
Kristiansand S 
Langeland, Morten Bedriftshelse 1 56 55 04 90 Voss,
Odda,
Norheimsund 
Lillefjære, Ida Høiberg Avonova 95 14 23 64 /
40 00 17 20
Fredrikstad,
Sarpsborg,
Halden 
Lodding, Jeppe Falck Norge AS 95 14 23 64
jeppe.lodding@falck.com
 
Lundseng, Odd-Ivar Falck Norge AS 97 40 99 10
odd.ivar.lundseng@falck.com 
Trondheim 
Løkkevik, Inger Johanne M3 Helse AS 45 15 19 29  
Løland, Karina Koller Falck Norge AS 97 40 99 10
karina.k.loland@falck.com
Bergen
Markussen, Bernt Olav  Synergi Helse / Hemis  75 50 66 70  Bodø 
Martinsen, Tor Bertil Medica, Oslo 40 00 64 67 Oslo 
McKenzie, Anna Salis

40 00 44 30
anna@salis.no

Kristiansand
Meijer, Conny Avonova 90 40 29 60 Porsgrunn
Meldahl, Rune Medco 51 71 52 70 Hinna, Tananger 
Michaelsen, Kristine Reiestad Falck Norge AS 93 07 33 13
kristine.michaelsen@falck.com 
Hamar 
Molvik, Irina Avonova 40 00 17 20 Fredrikstad
Moss, Andrew David M3 Helse AS    
Muchtaha, Ahmed M. A. Bedriftshelsen AS, Porsgrunn 47 92 87 31 Porsgrunn 
Mæle, Mette Greger Avonova 40 00 16 01
mette.male@avonova.no
Trondheim
Møller, Rolf Avonova 90 40 29 60  
Møllerløkken, Ole Jakob Avonova 55 20 75 80 Bergen 
Nielsen, Grete Øyvor  Vy Bedriftshelsetjenesten 23 62 10 00  Trondheim 
Nordahl, Henriette Avonova 35 56 65 00  
Nossum, Sigrid Avonova 40 00 16 01 Trondheim 
Nysæther, Arne Falck Norge AS 97 40 99 10
arne.nysaether@falck.com
Kokstad 
Olsen, Johanne Hovland Bedriftshelsen / Trygg1 40 67 07 10  
Opøien, Helge  Falck Norge AS 03313
helge.opoien@falck.com 
Hamar 
Oskal, Kristin Bekkelund Avonova 40 00 14 48 Brumunddal 
Pedersen, Martine Avonova 40 00 17 20  
Persian, Saeid Falck Norge AS 40 61 15 29
saeid.persian@falck.com
Kokstad 
Petersen, Christine Nathalie Rønne Falck Norge AS 48 38 72 83
christine.petersen@aktimed.no
Sandnes
Prytz, Hanne Sandberg Sør-Troms HMS-tjeneste 77 01 86 80  
Raunehaug, Annette International SOS 41 68 68 40  
Rehman, Saiqa Falck Norge AS 31 01 19 80
rehman_maha@falck.com
 
Riaz, Syeda Ayesha International SOS 96 09 55 10  
Richvoldsen, Ann-Helen Avonova 96 06 54 88
annhelri91@gmail.com
Porsgrunn
Roth, Steffen Din HMS AS steffen@dinhms.no Oslo, Tananger 
Roaas, Karianne Heier Avonova 40 00 17 20 Askim 
Saini, Gagandeep Kaur Avonova 47 71 54 39 Bergen 
Skjelbred, Jakob Ciljan Falck Norge AS

97 40 99 10
jakob.c.skjelbred@falck.com

Trondheim
Sondèn, Emma Caroline Bekkelund Falck Norge AS

45 24 07 09 
emma.c.sonden@falck.com

 
Solbakken, Margaret Wiik Avonova 47 90 81 53 Sandnes 
Steen, Elin Avonova 40 00 22 98 Arendal,
Kristiansand S 
Strømnes, Linn Arvidsson Falck Norge AS 97 91 07 50
Linn.A.Stromnes@gmail.com
Hamar
Stuedal, Anne Falck Norge AS
anne.stuedal@falck.com
 
Talhaug, Kristine Avonova 55 20 75 80 Bergen 
Tautkute, Zivile Salutis 47 93 60 28  
Titterud, Julie Falck Norge AS 90 91 34 69
julie.j.titterud@falck.com
 
Tetlie, Andreas Falck Norge AS 31 01 19 80
Andreas.Tetlie@falck.com
Oslo
Torbjørnsen, Kari Avonova 40 00 17 09 Sandnes
Thomassen, Elin Rydheim Salutis HMS AS 96 62 60 25 Hamar 
Torp, Laila M. Ringvoll bedriftshelsetjeneste 69 25 31 06  
Vetlesen, Kristian Avonova 40 00 33 04 Oslo 
Voisin, Louis T. Bedriftshelsen   Larvik 
Vikestrand, Evelyn Nargiz Falck Norge AS 31 01 19 80
evelyn.vikestrand@falck.com
Oslo 
Wesolowska, Kamila Din HMS AS kamila@dinhms.no Oslo 
Wiik, Torgeir Avonova 95 88 36 31
torwii@online.no
Mo i Rana
Wiull, Henriette Avonova 90 40 29 60 Porsgrunn
Yartys, Oksana Avonova  02430   
Yogarajah, Lavanya Avonova 47 71 13 65
lavanya.yogarajah@avonova.no
Sandnes
Aadal, Marianne Avonova 98 04 33 52
marianne.aadal@avonova.no
Trondheim
Aarvold, Helene Kristina Falck Norge AS 40 00 48 50
helene.k.aarvold@falck.com
Sandsli

Godkjente psykologer

Godkjente psykologer kan gjennomføre følgende undersøkelser:

  • Undersøkelse av yrkespsykologisk skikkethet etter førerforskriften § 10 annet ledd
  • Egnet tilleggsundersøkelse av medisinsk og yrkespsykologisk skikkethet etter førerforskriften § 12
Christiansen, Mathilde Falck Norge AS 45 90 20 73  
Gunnarskog, Brynjar Falck Norge AS 40 48 04 51
brynjar.gunnarskog@falck.com
Bergen
Hellebust, Marianne Falck Norge AS 31 01 19 80
marianne.hellebust@falck.com
Oslo

Hennes, Alice B.

Falck Norge AS

45 87 80 79 alice.b.hennes@falck.com

Bergen
Jonassen, Rune Falck Norge AS 97 40 99 10 Oslo
Nguyen, Huan Vy Bedriftshelsetjenesten 22 62 10 00 Oslo

Fant du det du lette etter?